Facebook
Nasza oferta

Opony do koparek

Koparki są jednymi z najczęściej spotykanych maszyn, na wszelkiego rodzaju budowach. W zależności od wykonywanych zadań wyróżniamy koparki kołowe oraz gąsienicowe. Praca na nierównej powierzchni oraz podnoszenie ciężarów, to tylko część prac i warunków w jakich działa każda koparka. Oznacza to, że bardzo istotną rolę odgrywają odpowiednio dobrane opony zamontowane do koparki.

Aby przyczepność była jak najlepsza, rozstaw kół koparki musi być równie szeroki. Niektóre konstrukcje tych specjalistycznych maszyn, są wyposażone w podwójny komplet opon. Samo ogumienie koparki jest zbudowane w taki sposób, aby uwzględnić zadania jakie przed nimi stoją. Przyczepność, stabilność oraz odpowiednia wytrzymałość to cechy dobrych opon do koparki. W zależności od wykonywanych prac, komplet ogumienia koparki powinien być dobrany inaczej. Jedną rzeczą, która łączy wszystkie opony do koparek jest skład mieszanki z jakiej zostały zrobione. Różnice występują natomiast w rzeźbie bieżnika konkretnych modeli opon. Do pracy na płaskich powierzchniach zaleca się użytkować opony z bieżnikiem płaskim. Do pracy w trudnych warunkach, rzeźba bieżnika musi być bardziej agresywna, dzięki czemu, opona „wgryza się” w nawierzchnię na której pracuje i po której się porusza.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na opony do koparek. Dzięki współpracy z największymi firmami oponiarskimi w branży, możemy zaoferować atrakcyjne ceny oraz sprawdzonych producentów, tego specjalistycznego ogumienia. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu mailowego oraz telefonicznego, na wszystkie pytanie z chęcią odpowiemy. Skorzystaj z naszego doświadczenia, które zebraliśmy przez lata i pozwól nam uczynić Twoją koparkę szczęśliwą.