Facebook
Nasza oferta

Czym charakteryzują się wysokiej klasy opony do koparko ładowarek?

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, czym charakteryzują się wysokiej klasy opony do koparko ładowarek? Z tym pytaniem wbrew pozorom boryka się dosyć spora liczba osób, zarówno użytkowników koparko ładowarek, jak i też właścicieli na przykład firm budowlanych. Nie ma w tym nic dziwnego- źle dobrana opona, może doprowadzić między innymi do trwałego uszkodzenia maszyny. Dlatego też postanowiliśmy wyjść naprzeciw waszym pytaniom, a co za tym idzie sprawdzić, jakie opony będą najlepsze od koparko ładowarki.

Bieżnik i wytrzymałość to podstawa

Podstawową kwestią w tym wypadku są wytrzymałość oraz bieżnik. Dlaczego? Odpowiedź wbrew pozorom jest dosyć prosta- koparko ładowarka jest narażona na duże obciążenia oraz na różnego rodzaju nierówności terenowe. To z kolei może sprawić, że zbyt słaba opona po prostu pęknie, co z kolei może na przykład doprowadzić do groźnego wypadku. Dlatego też opony do koparko ładowarek muszą być odpowiednio wytrzymałe. Jeżeli zaś chodzi o bieżnik, to nie ma się co oszukiwać- musi być on głęboki, ponieważ po pierwsze koparko ładowarka najczęściej porusza się po trudnym terenie, i bez niego może się po prostu zakopać, po drugie dzięki niemu możemy znacznie łatwiej poruszać się koparko ładowarką w tego typu terenie.

A co z montażem tego typu opon?

Niestety, montaż tego typu opon nie należy do łatwych- jest on czasochłonny, i wymaga on dostępu do odpowiednich narzędzi, takich jak chociażby specjalne klucze. Warto więc zlecić montaż profesjonalistom, którzy po pierwsze posiadają tego typu narzędzia, po drugie potrafią się nimi sprawnie posługiwać, dzięki czemu cały proces wymiany trwa stosunkowo krótko, my zaś zyskujemy gwarancję, że opony zostały zamontowane w prawidłowy sposób.

Call Now Button